ВИДЕО: Погледнете како изгледаше свадбата на Жељко и Јована!

Loading...

Бидејќи својата врска ја крунисаа со брак на Малдивите, Жељко и Јована Јоксимовиќ во неделата го кажаа судбоносното „Да“ во црквата Александар Невски на Дорчула.На самата венчавка како и прославата во еден белградски ресторан не присуствувале медиумите, но камерите го снимиле собирањето на познатите сватови.
Сватовите започнале да пристигнуваат околу 14 часот.
Како што навеле некои од медиумите свадбената прослава чинела повеќе од 25.000 евра бидејќи се одлучиле за еден од најелитните ресторани во Белград.
Погледнете како изгледаше собирањето на сватовите…

 

На самата венчавка како и прославата во еден белградски ресторан не присуствувале медиумите, но камерите го снимиле собирањето на познатите сватови

loading...
Loading...