Видео: Прекрасниот гол на Тимур Дибиров

Тимур Дибиров на вчерашниот меч против Металург како и секогаш беше во центарот на вниманието, а со својот атрактивен гол со пируета им ја запечати судбината на големите ривали од Автокоманда и предизвика ерупција во „Кале“.Вардар победи со 27-21, а Тимур Дибиров беше повторно еден од најзаслужните, постигнувајќи 4 гола. 
На следната страница погледнете го видеото од неговиот атрактивен гол. 

Вардар победи со 27-21, а Тимур Дибиров беше повторно еден од најзаслужните, постигнувајќи 4 гола. 
На следната страница погледнете го

Пронајдете не на следниве мрежи: