ВИДЕО: Разуздана гола жена им ја прекинала играта на рагбистите!

Имено, инцидентот се случил на самиот крај од натпреварот помеѓу Нов Зеланд Ол Блекс и Аргентина во Нејпиер, Нов Зеланд. Видеото од натпреварот покажува еден припадник од обезбедувањето како се потпира врз главата на разузданата жена, пред да дојде друг член од обезбедувањето за насила да ја приклешти за тлото.Во еден момент кој што не прикажан во видеото, голата жена наводно го удрила по грб рагбистот Израел Даг.
Стив Хенсен, кој е тренер на Ол Блекс, не беше премногу задоволен од исходот на целата ситуација и се прашуваше зошто не беа преземени посериозни мерки против жената.
„Мора подобро да се заштитат играчите од лудаците кои сакаат да втрчаат на теренот“, изјавил тој за ЕСПН.
Инаку, жената е идентификувана. Станува збор за Роуз Купа (25), која добила предупредување за нарушување на редот и е казнета со тоа што не смее да го посетува стадионот „Меклин Парк“ во наредните две години.Во еден момент кој што не прикажан во видеото, голата жена наводно го удрила по грб рагбистот Израел Даг.
Стив Хенсен, кој е тренер на Ол Б

Пронајдете не на следниве мрежи: