Видео: Скрши ЈАЈЦЕ во чаша и го прели со КАФЕ! А кога ќе видите што доби и вие ќе го направите истото

Сигурни сме дека ни вие не можете да го замислите својот ден без барем една шолја вкусно кафе. Некој дома пие турско кафе, некој обично нес, некој во кафуле нарачува капучино, еспресо или лате…Но, зошто да не пробате нешто сосема ново?
 Сигурни сме дека ни вие не можете да го замислите својот ден без барем една шолја вкусно кафе. Некој дома пие турско кафе, некој обично нес, некој во кафуле нарачува капучино, еспресо или лате…Но, зошто да не пробате нешто сосема ново?
Постојат толку варијанти да го направите својот омилен напиток, а за многу од нив дури не епотребно ниту ѓезве.Погледнете го ова креативно видео и дознајте како се прават вистински специјалитети од кафе ширум светот.
Некои од нив сигурно сте ги виделе на прескапите менија во фенси кафулињата,некои можеби и сте ги пробале,но не сте имале претстава дека толку лесно се прават.  

Сигурни сме дека ни вие не можете да го замислите својот ден без барем една шолја вкусно кафе. Некој дома пие турско кафе, некој обично нес, некој

Пронајдете не на следниве мрежи: