Видео: СНИМЕН ПАД НА АВИОН – Три лица загинати!

Несреќата се случила за време на воената манифестација во чест на пилотот на вториот борбен авион кој се сруши минатата недела. Три лица загинаа, а девет се повредени вчера, кога се сруши либијски борбен авион во градот Тобрук, на исток на Либија, велат жителите и лекарите.
Авионот се срушил на километар од седиштето на парламентот. Несреќата се случила за време на воената манифестација во чест на пилотот на вториот борбен авион кој се сруши минатата недела. Три лица загинаа, а девет се повредени вчера, кога се сруши либијски борбен авион во градот Тобрук, на исток на Либија, велат жителите и лекарите.

Пронајдете не на следниве мрежи: