ВИДЕО: Со мотив и желба за нови успеси на македонските ракометари!

Дојдоа и деновите за нова шанса за ракометната репрезентација на Македонија. Овој пат во Полска и во сензационалната Краков Арена со капацитет до 18.000 гледачи.Во групата А, Македонија е со домаќинот Полска, светскиот шампион Франција и со соседот Србија.
Првиот натпревар ќе се игра во петок во 18:00 часот против Франција, вториот против домаќинот Полска во недела во 20:30 часот и третиот можеби и одлучувачки натпревар против соседот Србија ќе се игра во вторник во 18:15 часот.
Да ги бодриме заедно нашите ракометари!
Во групата А, Македонија е со домаќинот Полска, светскиот шампион Франција и со соседот Србија.
Првиот натпревар ќе се игра во петок во 18:

Пронајдете не на следниве мрежи: