ВИДЕО: Страшна повреда на познат фудбалер!

Фудбалерот на Виљареал Матео Мусакио доживеа тешка повреда на натпреварот против Хетафе кој заврши нерешено 1:1.Аргетинскиот фудбалер го скрши зглобот на ногата откако лошо згазна на неа при дуел со еден од противниците.
Во истиот момент на помош дошле играчи од двете екипи, а набрзо и Итната помош која го пренела во болница, каде го чека операција, а потоа долг процес на заздравување. Аргетинскиот фудбалер го скрши зглобот на ногата откако лошо згазна на неа при дуел со еден од противниците.
Во истиот момент на помош дошл

Пронајдете не на следниве мрежи: