Видео: Вест му се нафрли на Антиќ, тој возврати!

Loading...

Перо Антиќ своето деби во НБА плејофот го започна со триумф, откако неговиот тим Атланта славеше победа на гостувањето кај Индијана со 101-93.По еден прекршок на Антиќ врз Вест, кошаркарот на Индијана се впушти во конфликт со нашиот кошаркар, мислејќи дека ќе се повлече, но Антиќ возврати на конфронтацијата, поради што двајцата добија техничка.

 
По еден прекршок на Антиќ врз Вест, кошаркарот на Индијана се впушти во конфликт со нашиот кошаркар, мислејќи дека ќе се повлече, но Антиќ возврати

loading...
Loading...