Видео: Вилијамс го претстави својот болид за 2013

„FW35“ изобилува со многу новитети, во вторник, на патеката во Барселона, започнува вториот дел од пред-сезонските тестирања на болидите во Формула 1.
Екипите од Формула 1 ќе бидат на патеките од 19-ти до 22-ри овој месец, па потоа од 28-ми овој месец до 3-ти нареден месец. На почетокот на тестирањето му претходеше претставувањето на новиот болид на Вилијамс, болидот „FW35“.
„Задоволен сум од напредокот кој го постигнавме правејќи го овој болид. Тој е подобар од претходниот, дефинитивно, мислам дека сите кои беа вклучени во овој проект можат да бидат горди на работата која ја завршија“ изјави техничкиот директор на Вилијамс, Мајк Кулан.

Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.„FW35“ изобилува со многу новитети, во вторник, на патеката во Барселона, започнува вториот дел од пред-се

Пронајдете не на следниве мрежи: