Видео: Влегоа во американската амбасада и почнаа со забава!

Според Вашингтон тајмс, исламистите во резиденцијата на американските дипломати очигледно организирале забава на базенот, а новинарот, на кој му било дозволено да влезе во амбасадата, јавува дека нема никакви оштетувања на имотот.  Исламистите кои минатата недела влегоа и ја зазедоа американската амбасада во Либија, поставија видео на Јутјуб, на кој го слават овој “подвиг”. Американските дипломати ја напуштија амбасадата уште минатиот месец. Американската амбасадорка во Либија, Дебра Џонс, на Твитер објави дека видеото е снимено во резиденцијата во Триполи.
На следната страница можете да го погледнете видеото од забавата на исламистите:

Исламистите кои минатата недела влегоа и ја зазедоа американската амбасада во Либија, поставија видео на Јутјуб, на кој го слават овој “подви

Пронајдете не на следниве мрежи: