Видео: X-Factor:Емина се расплака, а Северина доби конкуренција!

Loading...

Жирито на “Х Фактор” за прв пат пушти солзи. Поп ѕвездата Емина Јаховиќ се расплака за прв пат во јавноста после настапот на еден од кандидатите. Во тој момент Емина остана и без зборови. Во солзи рече: “Стварно беше феноменална… Незнам што да ти кажам”.Овој пат, една интерпретација на кандидат емотивно го допре и Кики од жирито и го потсети на своите драги пријатели чија песна ја изведе кандидатот. “Мислам дека моите пријатели кои се негде горе на небото вечерва се среќни што те слушнаа!”, додека пак Жељко ѓи изненади сите во студиото со зборовите: “Северина доби конкуренција оваа вечер!”
Кристина Коваќ неколку пати стана и заигра. После неколку месечните припремања и снимања на најспектакуларното музичко шоу “Х Фактор”, минатиот вторник на Сител и Пинк телевизија се прикажа првата премиерна епизода. Меѓутоа, судејќи по најновото видео коe е пуштенo како промо за втората епизода од “Х Фактор” за вторников што следи, имаме прилика да и понатаму уживаме во прекрасните интерпретации на кандидатите, но и острите коментари на жирито.

Овој пат, една интерпретација на кандидат емотивно го допре и Кики од жирито и го потсети на своите драги пријатели чи

loading...
Loading...