Видео: Xperia Z3 е најиздржливиот телефон на светот!

Loading...

Во светот на мобилните телефони оваа година, повеќе бевме фокусирани на iPhone, Galaxy, HTC и LG уредите, па „ненамерно“ го заборавивме адутот на Sony, моделот Xperia Z3. Но, тоа не значи дека овој телефон не е квалитетен…Мора да признаеме дека нашето игнорирање на овој уред е до одредена мера оправдано, бидејќи спецификациите заостануваат зад другите конкурентски модели – 5,2 инчен FullHD екран (во времето кога LG G3 понуди QuadHD), Snapdragon 801 quad-core процесор (веќе имаме Snapdragon 805 и 810 набрзо) и реално превисока цена (околу 100 евра поскапо од конкурентите). 
Сепак, екранот е одличен, задната 20,7 мегапикселна камера е една од најдобрите на пазарот и…телефонот е навистина квалитетно изработен и е веројатно најиздржливиот на пазарот од „нормалните“ уреди.
Повеќе на GSM.mkМора да признаеме дека нашето игнорирање на овој уред е до одредена мера оправдано, бидејќи спецификациите заостануваат зад другите конкурентски мо

loading...
Loading...