ВИДЕО: Зар не е жално ваков шутер да игра само одбрана? Погледнете го репертоарот удари на Јоновски

Во време кога на репрезентацијата и треба бек шутер, Обрван треба да размисли за Јоновски како опција.Ацо Јоновски пред да заигра во тимот на Металург под водство на Лино Червар и пред да го „претопат“ во класичен одбранбен ракометар, секаде каде настапуваше играше главно во нападот и беше страв и трепет за противничките голмани.
Пелистер, Бешикташ, Вардар, Ст. Гален, Силкеборг, Босна, Спортинг Хорта…се се тоа клубови каде главната улога во нападот ја имаше токму Јоновски.
Во време кога на репрезентацијата и треба „разбивач“ од девет метри од левата страна, бидејќи десната е добро покриена со Лазаров и Вугринец, селекторот Обрван сериозно треба да размисли да се обиде одново да го „врати“ Јоновски во напаѓачката формација.
Дознајте повеќе на: sport365.mkАцо Јоновски пред да заигра во тимот на Металург под водство на Лино Червар и пред да го „претопат“ во класичен одбранбен ракометар, се

Пронајдете не на следниве мрежи: