ВИСТИНСКА БОРБА: Словенците водат со еден гол по првото полувреме

Првото полувреме од осминафиналната пресметка помеѓу Македонија и Словенија заврши со водство на противникот со 16:15.Како што се очекуваше, голема битка водат ракометарите на Македонија и Словенија во осминафиналната пресметка.
Се игра гол за гол, а полувремето заврши со предност на Словенците од еден гол, односно 16:15. Секако, ова не е добро за нас ако се знае дека во вториот дел, почетниот удар ќе го изведе противникот.
Најефикасен по првото полувреме во нашиот состав е Лазаров со 4 голови, а по три имаат крилата Манасков и Георгиевски.Како што се очекуваше, голема битка водат ракометарите на Македонија и Словенија во осминафиналната пресметка.
Се игра гол за гол, а полувр

Пронајдете не на следниве мрежи: