ВКУС КОЈ НЕ СЕ ЗАБОРАВА: Печен компир со кашкавал и сланина

Но, она што е уште поважно е дека неговата подготовка е лесна и брза, и покрај тоа што изгледа како да сте потрошиле часови и часови во кујната.Сигурно до сега сте пробале компир подготвен на многу начини, но ако некогаш сте пробале компир со сланина, знаете дека тоа е еден посебен вкус кој не се заборава.
Овој рецепт ќе ви покаже како значително да го подобрите овој вкус, но и да имате на ум лесен специјалитет кога ќе сакате некому да подготвите вечера.
Состојки:
6 големи компири
3 чаши чедар кашкавал
250 g крем сирење
1 чаша млад кромид
2 ленти сланина
кисела павлакаСигурно до сега сте пробале компир подготвен на многу начини, но ако некогаш сте пробале компир со сланина, знаете дека тоа е еден посебен вкус кој

Пронајдете не на следниве мрежи: