Вкусна солена торта: Специјалитет од компир!

Loading...

Малку поинаков солен рецептСостојки:
5 компири
150гр шунка
150ге кашкавал
1 јајце
1 павлака
Сол и зачини по  вкус
Малку  масло или  путер
Подготовка:
Излупете го и  исечкајте компирот на коцки. Варете ги на солена вода додека не се скоро готови. Процедете. Во  огноотпорен сад наредете го компирот, кашкавалот па шунката. И  така  додека не ги потрошите  состојките. Зачинете.
На крај прелијте  со  изматено  јајце и  павлака.
Печете во претходно  загреана рерна на 200 степени додека не порумени  горниот дел.
НаздравјеСостојки:
5 компири
150гр шунка
150ге кашкавал
1 јајце
1 павлака
Сол и зачини по&n

loading...