Во четврток промоција на „Болес“- нов самостоен видео запис на ЛД Пистолеро

Loading...

Во четврток во „Излет“ кафе ќе биде промовиран “Болес”, прв официјален сингл, а воедно и прв самостоен видео запис од ЛД Пистолеро.
Видео записот ќе се најде на долго очекуваниот соло проект “После мостот” кој треба да излезе во втората половина од февруари. 

Песната е снимена во студиото на Dj Goce и е во продукција на веќе докажаниот продуцент од Green Out бандата Ненад Стефаноски – Брус кој исто така работи со својот бенд под името “Foolish Green”.
 
Видеото е во продукција на Гоце Наумовски – Таз за Ошав продукција. За музиката ќе се погрижи Dj Страјк од СТР2. Влезот на промоцијата е слободен
 
Макфакс
Во четврток во „Излет“ кафе ќе биде промовиран “Болес”, прв официјален сингл, а воедно и прв самостоен ви

loading...
Loading...