Во полициска рација во Турција убиени петмина екстремисти од ИД

Турската полиција уби утрово петмина екстремисти од ИД за време на рација во градот Коња, јавија турски медиуми.Во операцијата полесно се повредени петмина полицајци.
Полицијата верува дека групата планирала напад и затоа утрово презела акција при што се запеленети пиштол, пет автоматски пушки и големо количество муниција.Во операцијата полесно се повредени петмина полицајци.
Полицијата верува дека групата планирала напад и затоа утрово презела акција при што

Пронајдете не на следниве мрежи: