Во прекин патот Крива Паланка – Куманово, протестират странски државјани

Loading...

Поради протест на странски државјани, патниот правец Крива Паланка-Куманово е во прекин од седум часот утринава, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).Прекин на сообраќајот денска од 13 до 17 часот ќе има и на на патниот правец Маврово – Дебар на делот од селото Рајчица до Дебар. Како што информираат од ЈП Македонија пат, прекинот е поради изведување градежни работи, односно асфалтирање.Прекин на сообраќајот денска од 13 до 17 часот ќе има и на на патниот правец Маврово – Дебар на делот од селото Рајчица до Дебар. Како

loading...