Во Турција се урна воен хеликоптер „Сикорски“

Турски воен хеликоптер „Сикорски“ се урна денеска во областа Сеноба, во провинцијата Сирнак, јави турската агенција Доган.На местото на несреќата се упатени спасувачки екипи и тимови за потрага, додава агенцијата.
Други детали за несреќата засега не се познати, пренесуваат британските медиуми.На местото на несреќата се упатени спасувачки екипи и тимови за потрага, додава агенцијата.
Други детали за несреќата засега не се познати,

Пронајдете не на следниве мрежи: