ВО ЖИВО: Македонија–Германија

Македонските кошаркари по вчерашната победа над Грција, денес ги чека уште еден тест-меч.Нашите кошаркари со почеток од 14-30 во Улм (Германија) ќе играат на Суперкупот против домашната селекција на Германија која вчера загуби од селекцијата на БиХ со резултат 62-73.
Оние кои сакаат да го следат натпреварот во живо тој ќе биде на следниве линкови…
– ВО ЖИВО ЛИНК 1 
– ВО ЖИВО ЛИНК 2
 Нашите кошаркари со почеток од 14-30 во Улм (Германија) ќе играат на Суперкупот против домашната селекција на Германиј

Пронајдете не на следниве мрежи: