Вооружен маж држи заложници во деловен центар во Њукасл

Вооружен маж со нож држи вработени како заложници во деловен центар во Њукасл, соопшти англиската полиција.Оттаму велат дека нема извештај за евентуално повредени лица.
Се верува дека тој држи неколку лица како заложници, пренесуваат западните медиуми.
Инцидентот засега се третира како изолиран инцидент.
Поради претпазливост затворени се улиците, а евакуирана е и локалната метро станица.
Овој инцидент доаѓа по вонредните парламентарни избори, но и по неколкуте терористички напади на територијата на Велика Британија.
 Оттаму велат дека нема извештај за евентуално повредени лица.
Се верува дека тој држи неколку лица како заложници, пренесуваат западните ме

Пронајдете не на следниве мрежи: