Воз излета од шините

Loading...

Воз удри во крава и излета од шините. Во близина на местото Лианоклади во централна Грција, воз излета од шините откако удрил во една крава што се движела по пругата. 
Поради железничката несреќа сообраќајот на пругата Солун-Атина е во прекин. Екипи на грчките железници работат на отстранување на излетаниот воз.
Засега нема информации за евентални жртви при несреќата. Во близина на местото Лианоклади во централна Грција, воз излета од шините откако удрил во една крава што се движела по пругата. 

loading...
Loading...