Воздушен напад врз бегалски камп во Сирија: 28 убиени и десетици повредени

Дваесет и осум лица загинаа во воздушен напад во бегалски камп во сириската провинција Идлиб, пренесоа светските агенции, цитирајќи го сирискиот Центар за набљудување на човековите права.Кампот е во близина на границата со Турција, во близина на градот Самарда. Десетици се повредени. Се очекува бројот на жртвите да се зголеми, бидејќи многу од нив се во тешка состојба. Не е познато кој го извршил нападот.
Меѓу жртвите има жени и деца.Кампот е во близина на границата со Турција, во близина на градот Самарда. Десетици се повредени. Се очекува бројот на жртвите да се зголеми, бидеј

Пронајдете не на следниве мрежи: