Вознемирувачко видео: Излегоа фотографиите од обезглавениот судија од Бразил

Фудбалски судија во Бразил е измасакриран и обезглавен откако тој на фудбалски меч до смрт избодел еден од играчите.
Инцидентот што го потресе светот се случи на 30-ти јуни на стадионот во Маранао, североисточен Бразил.
Предупредувње: Видеото не е наменето за лица под 18 години, поради експлицитните сцени на насилство.
Повеќе околу овој настан на следниот ЛИНК 
Фудбалски судија во Бразил е измасакриран и обезглавен откако тој на фудбалски меч до смрт избодел еден од играчите.

Пронајдете не на следниве мрежи: