ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Краток документарец за вистината за војната во Украина, олигарсите и фашизмот на украинските сили!

Краток документарен филм кој е публикуван пред неколу дена ја покажува вистинската слика за воениот конфликт во Украина. Обичен народ, нромален живот претворен во пекол за еден момент. Поради желбите на моќниците кои според зборовите на Јулија Тимошенко “го заматуваат умот на народот”.Почнувајќи од Порошенко актуелниот претседател, до олигарсите кои го контролираат украинското богатство. Погледнете ја вистината за фашизмот во Украина, убивањето на невино население и цивии, и раѓањето на фашизмот во Европа.
Ќе видите луѓе кои се гневни и на Украина и на Русија. Луѓе кои сведочат за ужасот кој ги снашол, се што печалеле цел живот исчезнало за момент, пензионери кои цел живот работеле за Украина, страдалници на касетните бомби. Луѓе кои испраќаат пораки до властите дека секој кој ќе биде испратен во Донбас за да ги убие нивните деца, ќе биде убиен. Секој оној кој сака да ослободува или да освојува ќе остане таму, затоа што тие велат дека не се никакви сепаратисти или терористи, само сакаат нормален и мирен живот.
Западот го буди нацифашизмот, денес кај соседот, утре во нашиот двор. Погледнете и споредете!
Извор:infomax.mkПочнувајќи од Порошенко актуелниот претседател, до олигарсите кои го контролираат украинското богатство. Погледнете ја вистината за фашизмот во Укр

Пронајдете не на следниве мрежи: