Возниацки сосемa гола пред Вимблдон

Во слободно време Возниацки се занимава со маратон, дебитираше во Њујорк и ја истрча цела трка за три и пол часа, а стигнува да одработи и како фотомодел. Од приложеното може да се види што има да покаже.Данската тенисерка, 26 годишната Каролин Возниацки, блескаше во реклама пред Вимблдон. За „ESPN“ се фотографираше на неколку фотографии каде што е сосем гола.
-Каролин Возниацки е спремна за Вимблдон, пишува во описот.
А фотографиите се вистински рај.
 

Моментално шестата тенисерка на светот во кариерата заработи 23 милиони долари, но се уште нема освоено ниту еден Гренд Слем.
Најдобар резултат постигна на УС Опен, каде во 2009 и 2014 ги изгуби финалињата, а прва тенисерка беше на 11 октомври 2010 година.
Во слободно време Возниацки се занимава со маратон, дебитираше во Њујорк и ја истрча цела трка за три и пол часа, а стигнува да одработи и како фотомодел.
 

Данската тенисерка, 26 годишната Каролин Возниацки, блескаше во реклама пред Вимблдон. За „ESPN“ се фотографираше на неколку фотографии

Пронајдете не на следниве мрежи: