X – Factor: Погледнете како 13 – годишната Илма ја пее „Во Стамбол на Босфор“

Loading...

Тринаесет годишната Илма Карахмет од Сараево, со своето пеење вчеравечер предизвика солзи во очите кај публиката и судиите во првата епизода на балканската верзија на шоуто „Икс фактор“.Жирито во состав од Емина Јаховиќ, Жељко Јоксимовиќ, Кристина Ковач и Кики Лесендриќ станаа на нозе за време на изведбата на малата Илма, а Јоксимовиќ дојде пред неа и се поклони и ја бакна раката во знак на почит.
Публиката почна да скандира „Сакаме уште“ и аплаудираше неколку минути. „Ѕвездата е родена“ извикаа членовите на жирито.
– Ова не е „Икс фактор“ ова е сто пати „Икс фактор“. Со 13 години ова е најдоброто нешто што сум го чул во животот – изјавил Јоксимовиќ и додаде „Ова е чудо“
Илма го сврте вниманието кон себе на целиот свет…Слушнете како ова 13 годишно девојче пее севдалинка „U Stambolu na Bosforu “:

Жирито во состав од Емина Јаховиќ, Жељко Јоксимовиќ, Кристина Ковач и Кики Лесендриќ станаа на нозе за време на изведб

loading...
Loading...