За добро и здраво утро – Започнете го денот со освежувачки пијалак

Loading...

Започнете го својот ден со овој вкусен витамински пијалак кој лесно се подготвува.Потребни состојки:
2 банани
200 гр малини (може и боровинки или капини)
500 мл кефир
100 мл млеко
3-4 лажици мед
1 ванилин шеќер
1 лажиче сок од лимон
Начин на подготовка:
– Излупете ги бананите и исечкајте ги. Малините измијте ги.
– Овошјето ставете го во еден подлабок сад и додадете го кефирот и млекото.
Изблендирајте ја целата содржина.
– На крај додадете ги медот, сокот од лимон и ванилиниот шеќер.
– Сипете го пијалокот во декоративни чаши и по желба украсете со парчиња банана или неколку малиниПотребни состојки:
2 банани
200 гр малини (може и боровинки или капини)
500 мл кефир
100 мл млеко

loading...
Loading...