За коса и кожа како од списанијата: Со помош на ОВИЕ намирници

Здрави, цврсти нокти и сјајна коса, се две работи кои секоја жена ги посакува. Негуваната коса е тешка да се одржи, а и испуканите нокти се чест проблем. Еве како да ги негувате…Вода
Велат дека водата е извор на животот. Тоа е точно, бидејќи таа може да ни биде од клучна помош. Кога се во прашање косата и ноктите, нејзината улога е најважна. Тие бараат хидратантност.
Јајца
За вашата коса да расте, потребно е редовно да ја напојувате со кератин. Затоа јајцата се вистински избор. Со помош на јајцата, косата ќе расте многу побрзо.

Лимон и портокал
Седум дена по ред, ноктите ставајте ги во лимон исечен на половина. Ноктите ќе станат сјајни и цврсти, а со портокалот, кој е полн со витамин А, ќе станат помалку суви.
Млеко
Млекото е вистински благодет за косата. Недостатокот на железо во организмот, може да доведе до опаѓање на косата и кршење на ноктите. Затоа млекото е совршено за тоа.Вода
Велат дека водата е извор на животот. Тоа е точно, бидејќи таа може да ни биде од клучна помош. Кога се во прашање ко

Пронајдете не на следниве мрежи: