За среќа во врската на Лавот му е потребно внимание, на Близнаците комуникација на…

Што му е потребно на вашиот знак?Овен
1.Покажете ентузијазам, возбудување и интерес за нивното хоби и идеи
2.Пуштете им да мислат дека се е нивна идеја оставете да доминираат
3.Менувајте ја секојдневната рутина
Бик
1.Разгалете ги со прегратки и сите физички знаци на љубов
2.Направете да се чувствуваат сигурно и секогаш пружајте им поддршка-некој на кој ќе може во секое време да се потпрат
3.Оставете им малку простор и слобода, не им вршете никаков притисок
Близнаци
1.Потрудете се да бидете отворени за разговор на секоја тема
2.Обидете се да го задржите позитивниот пристап во тешки времиња, потребен им е некој кој ќе ги опушти
3.Сакајте ги нивните пријатели и бидете дел од нивниот социјален живот.

 

Рак
1.Поминувајте многу време со нив
2.Гушкајте ги
3.Разберете ги и прифатете ги нивните промени на расположение
Лав
1.Обидете се секој ден да ги опсипувате со внимание, љубов пофалби…
2.Охрабрете ги нивните страсти
3.Допуштете им да бидат „главни“
Девица
1.Бидете искрени и отворени кон нив и немојте да криете ништо
2.Постојат нивни правила кои мора да ги прифатите
3.Поттикнувајте ги на разговор за нивните проблеми и чувства

 

Вага
1.Немојте во никој случај да ги затворите во четири ѕида.
2.Бидете великодушни со комплиментите
3.Немојте да драматизирате и да започнувате кавги
Скорпија
1.Споделувајте со нив емоции
2.Покажете им дека многу ви значат и дека немате намера да заминете од нив
3.Бидете страствени
Стрелец
1.Забавувајте ги со интелектуалнирасправи и дискусии
2.Не исмејувајте ги нивните ставови, туку обидете се да ги сфатите
3.Вклучете ги во вашето хоби и авантури

 

Јарец
1.Пронајдете начин за континуирано да им покажувате колку ви се важни и колку сте им посветени
2.Бидете реални и пазете што зборите
3.Користете ја интелигенцијата и хуморот за да ги насмеете
Водолија
1.Не допуштајте да се чувствуваат загрозено и не бидете љубоморни поради нивниот активен социјален живот, туку станете дел од него.
2. Дајте им чувство дека имаат слобода да прават што сакаат па дури и тоа да не е така.
3.Бидете свесни за нивната вредност и почитувајте го тоа што им е „свето“.
Риби
1.Обидете се да бидете романтични и сензуални
2.Охрабрувајте ги да не се чувствуваат несигурно
3.Покажете им ја вашата ранлива страна и дозволете некогаш да „ве спасуваат“.Овен
1.Покажете ентузијазам, возбудување и интерес за нивното хоби и идеи
2.Пуштете им да мислат дека се е нивна и

Пронајдете не на следниве мрежи: