ЗАБОРАВЕТЕ НА СОКОВИТЕ: Убавиците полудеа по СУПИТЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Во однос на минатата година, кога зелениот сок им беше фаворит на убавиците во Холивуд, сега се повеќе од девојките се насочуваат кон супите кои лесно се подготвуваат и се преполни со антиоксиданси.Ние ви претставуваме еден рецепт за супаза слабеење:
Супа од тиква
Состојки:
-1 средна тиква
-2 лажици маслиново масло
-2 лажици кокосово масло
-1 поголем исецкан кромид
-2 чешниња лук
-2 лажици исецкан ѓумбир
-1лажичка ким
-1/2 лажичка коријандер
-3 шолји обична пилешка супа
Начин на подготовка:
Исчистете ја тиквата и зачинете ја со сол и бибер, на секој половина ставете по една лажица маслиново масло па печете во рерна на 200 степени оолу 35 минути – треба да стане потполно мека.
РЕЦЕПТ КОЈ МОРА ДА ГО ИМАТЕ: Оваа СУПА е 100 пати поефикасна од антибиотик
Во меѓувреме, на кокосовото масло добро продинстајте ги кромидот и лукот, а потоа додадете ги ѓумбирот и сите преостанати зачини.
Издинстајте ги неколку минути, за да се измешаат вкусовите, па потоа сипете ја супата и посолете по вкус.
Оставете смесата да се вари додека тиквата не се испече, а потоа додадете ја во тенџерето со супа и варете уште десетина минути.
На крајот смесата ставе ја во блендер и ќе добиете прекрасна портокалова супа, која можете да ја служите прелиена со маслиново масло или со малку павлака.
Најдобри рецепти, кулинарски трикови, совети за здравје, здрава храна, напитоци и диети, можете да најдете на фан страната на НАЈАДИСЕ.МКНие ви претставуваме еден рецепт за супаза слабеење:
Супа од тиква
Состојки:
-1 средна ти

Пронајдете не на следниве мрежи: