Забрана за камиони на патот Маврово- Дебар

Loading...

Воведена забрана за движење на тешки товарни возила на патниот правец Маврово-Дебар, информира АМСМ. Како што информира АМСМ, забраната е воведена вбо 13.20 часот.
Од АМСМ информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а слаби врнежи од снег има на сите патни правци во Македонија. Како што информира АМСМ, забраната е воведена вбо 13.20 часот.
Од АМСМ информираат дека сообраќајот на државните патишта се одвива по влажн

loading...
Loading...