Загина дете на Миконос

Едно десетгодишно дете, вчера загина на грчкиот остров Миконос, соопшти полицијата. Детето паднало од „банана“ па возачот на глисерот го удрил со пропелер.Како што јавуваат дописници од Атина, детето се возело на популарната играчка „банана“ која ја влечел глисер. Во еден момент тоа изгубило рамнотежа и паднало во морето, а кога возачот на глисерот го свртел чамецот за да го провери, го удрил со пропелерот на моторот и детето починало на лице место.
Возачот на глисерот и сопственикот на фирмата за игри на вода се уапсени.Како што јавуваат дописници од Атина, детето се возело на популарната играчка „банана“ која ја влечел глисер. Во еден м

Пронајдете не на следниве мрежи: