Загина тракторист во битолско

Loading...

Шеесет и девет годишниот Ј.П. од село Живојно го загуби животот во несреќен случај регистриран од полицијата во саботата околу 15:15 часот.Како што информираат од МВР, Ј.П. изведувал земјоделски работи со трактор на кој била приклучена сеалка. Во еден момент се симнал од истиот за да изврши дотур на семенски материјал, по што тракторот кој се наоѓал на стрмен терен се придвижил.

Ј.П се обидел да со сопре, но бил оттурнат од силината на тракторот во движење. Истиот паднал, а тракторот со сеалката поминале врз него.
Со повреди, но во свесна состојба Ј.П. успеал преку мобилниот телефон да повика помош, по што бил пренесен во битолската болница.
За жал, истиот ден околу 21:45 часот им подлегнал на повредите. По наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.Како што информираат од МВР, Ј.П. изведувал земјоделски работи со трактор на кој била приклучена сеалка. Во еден момент се симнал од истиот за да и

loading...
Loading...