ЗАМИНУВАЊЕ НА ГОЛЕМА ЛЕГЕНДА: Почина познат глумец!

Глумецот Џејмс Шигета почина синоќа во својата 81 година,пренесуваат американските медиуми.Работејќи првенствено за телевизијата и глумејќи во бројните серии и филмови ќе остане запомнет и по акциониот филм „Умри машки“ во 1988 година во кој го играл Џозеф Такадиј.
Шигета својата кариера ја започнал како пејач во Јапонија пред да стане ѕвезда на големото платно.
Последен пат се појавил во филм во 2009 година во секс-комедијата „The People I ve Slept With“Работејќи првенствено за телевизијата и глумејќи во бројните серии и филмови ќе остане запомнет и по акциониот филм „Умри машки“ во 198

Пронајдете не на следниве мрежи: