Запознајте ја најубавата олимпијка- Анастасија Бризгалова

Loading...

Карлингот сигурно не е на листата на најпопуларните олимписки зимски спортови, меѓутоа многу фанови одеднаш најдоа причина да го гледаат олимпиското натпреварување. Причината има име – Анастасија Бризгалова.Русија е суспендирана од Олимпијадата во Пјонгчанг, така што спортистите од оваа земја се натпреваруваат под името „Олимписки спортисти од Русија“, и Бризгалова е една од нив, во партнерство со Александер Хрушелницкиј во мешани двојки во карлинг.

Иако не се меѓу фаворитите за титулата, згодната Бризгалова придонесе тимот да добие на популарност.
Русија е суспендирана од Олимпијадата во Пјонгчанг, така што спортистите од оваа земја се натпреваруваат под името „Олимписки спортисти од Ру

loading...