ЗБЕСНА: Коментаторот на ЕХФ видно се возбуди на одбраната на Штербик!

Енергичниот коментатор буквално одлепи на одбраната на Штербик!Том О' Бранаган, ракометниот коментатор на ЕХФ, „збесна“ на една минута пред крајот на мечот Вардар – Висла, кога Арпад Штербик на фантастичен начин го одбрани ударот на Иван Никчевиќ и ја „отвори вратата“ на Вардар кон четвртфиналето.
Буквално настрада микрофонот од емоциите на Ирецот. . ЕХФ не погреши што токму овој меч го одбра за меч на колото. 
Слушнете го возбодувањето на овој енергичен коментатор.
 
 

Incredible Sterbik saves a six-metre Nikcevic shot
Arpad Sterbik plays his part in HC Vardar's one-goal Last 16 win against Orlen Wisla Plock with an impossible save off a six-metre shot. Vardar won 25:24 to secure their place in the VELUX EHF Champions League Quarter-finals in the Match of the Week.
Posted by EHF Champions League on Saturday, March 26, 2016

Том О' Бранаган, ракометниот коментатор на ЕХФ, „збесна“ на една минута пред крајот на мечот Вардар – Висла, кога Арпад Штерб

Пронајдете не на следниве мрежи: