Жељко не остана мирен – за настанот со Фифи се обрати на својот Твитер

Loading...

Рекациите за случката на шоуто „X Фактор“, помеѓу пејачот Жељко Јоксимовиќ и  македонскиот трансексуалец Филип Јаневски – Фифи кој во вторникот се престави во шоуто, никако да стивнат. Жељко  со потсмев и иронија му се обрати на Фифи велејќи му дека не му е јасно што е додавајќи дека не му се допаѓа и не заради пеењето туку заради изгледот му даде „Не“
Изјавата на Жељко беше сосема нормална реакција за човек кој е стрејт и живее на Балканот, воспитан на традицонален начин.Така вели мнозиството од гледачите. Така на својот Твитер профил напишал:
„Тогаш пршањето е кој и зошто бара извинување…“
ЛГБТ заедницата од Србија преку отворено писмо до продукцијата побара од ЈОксимовиќ  да се извини а кон самата продукција и телевизиите кои го емитуваат ова шоу упатија протесна нота нагласувајки дека поддржуваат и шират пропаганда на омраза и нетолеранција кон различноста односно кон геј луѓето.Жељко  со потсмев и иронија му се обрати на Фифи велејќи му дека не му е јасно што е додавајќи дека не му се допаѓа и не заради пеењето туку з

loading...
Loading...