Земјотрес “стресе“ неколку грчки острови

Потресот го почувствувале и жителите на соседните острови Скопелос, Скијатос, но и во некои делови на континентална Грција.Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала бил регистриран на грчкиот остров Алонисос во Егејското море, јави електронското издание на весникот „Прото тема“.
Потресот го почувствувале и жителите на соседните острови Скопелос, Скијатос, но и во некои делови на континентална Грција.
Епицентарот на земјотресот бил во северниот дел на островот Алонисос.
Нема информации за повредени лица, ниту за причинета материјална штета.Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала бил регистриран на грчкиот остров Алонисос во Егејското море, јави електронското из

Пронајдете не на следниве мрежи: