Земјотрес утринава ја погоди Грција

Loading...

Нема податоци за настрадани, како и за материјална штета.Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во 6:59 часот утринава во западна Грција, јави агенција ТАСС, повикувајќи се на податоци од Европската медитерански сеизмолошки центар.
Епицентарот на земјотресот е на 296 километри западно од главниот град Атина и на 122 километри западно од градот Петра. Регистрираната длабочина е осум километри.Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во

loading...