Земјотреси во Албанија-Погоден централниот дел!

Земјотрес го погоди рано изутринава централниот дел на Албанија…Земјотрес со интензитет од 5,2 степена според Рихтерова скала го погоди рано изутринава централниот дел на Албанија, соопшти Европско-средоземноморскиот сеизмолошки центар.
Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.
Епицентарот на потресот, кој е регистриран во 3:59 часот, се наоѓал на 43 километри јужно од Тирана, на длабочина од 10 километри под површината на земјата.Земјотрес со интензитет од 5,2 степена според Рихтерова скала го погоди рано изутринава централниот дел на Албанија, соопшти Европско-сре

Пронајдете не на следниве мрежи: