Жена нападната и искасана од кучиња скитници во Тетово

Loading...

Уште една жена нападната и искасана од кучиња скитници во Тетово. 53- годишната С.И од село Лешок утринава во 5 часот и 20 минути пријавила дека  додека се движела пеш по локалниот пат во село Лешок кон регионалниот пат Тетово-Јажинце била касната од две кучиња, при што се здобила со телесни повреди.
Истата побарала лекарска помош во Медицинскиот центар во Тетово.53- годишната С.И од село Лешок утринава во 5 часот и 20 минути пријавила дека  додека се движела пеш по локалниот пат во село Лешок кон регио

loading...
Loading...