Жена прегазена кај студентскиот дом Пелагонија, пренесена во болница

Loading...

Педесет и седум годишната скопјанка В.Ц. е тешко повредена откако во саботата доцна попладне била удрена од автомобил „Хјундаи“ управуван од В.Т. (49) на улицата „Божидар Аџија“.-Во незгодата со повреди се здобила пешакот В.Ц. која со истото возило била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ каде и и биле констатирани тешки телесни повреди и и била укажана лекарска помош, информираат од МВР.
Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.-Во незгодата со повреди се здобила пешакот В.Ц. која со истото возило била пренесена во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“

loading...
Loading...