ЖЕЖОК ВИКЕНД: Но, еве кога ќе здивнеме од горештините!

Loading...

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 26 до 33 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.Во Скопје слично време со температура од 15 до 35 степени.
Во наредните денови следува период на претежно стабилно и топло време. Температурата на воздухот ќе биде во постепен пораст, а кон средината на наредната недела на повеќе места максималната температура ќе надминува над 35 степени, а во југоисточниот дел од земјава се очекува да достигне до 39 степени.
В недела и во понеделник во попладневните часови се очекува да има локална нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен дожд и грмежи. Од втората половина на наредната недела температурата ќе има тенденција на опаѓање, но ќе има и почеста појавана дожд и грмежи.Во Скопје слично време со температура од 15 до 35 степени.
Во наредните денови следува период на претежно стабилно и топло време. Температу

loading...