Значителна промена на цената на горивата!

Дизелот поскапе за денар и половина, бензините од полноќ поскапи за половина денар, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката, од полноќ ЕУРОДИЗЕЛ БС 95 се точи за 63 денари по литар, а ЕУРОДИЗЕЛ БС 98 за 65 денари за еден литар. Дизелот бележи најголемо поскапување. Неговата нова цена е повисока за 1,5 денари и од полноќ веќе се точи за 49,5 денари по литар. Според одлуката, од полноќ ЕУРОДИЗЕЛ БС 95 се точи за 63 денари по литар, а ЕУРОДИЗЕЛ БС 98 за 65 денари за еден литар. Дизелот бележи н

Пронајдете не на следниве мрежи: