Зошто Меланија Трамп и се заблагодари на ќерката на Хилари Клинтон?

Првата дама на Соединетите Американски Држави, Меланија Трамп денеска и се заблагодари на ќерката на Бил и Хилари Клинтон, Челси, зашто застана во заштита на нејзиниот малолетен син.Меланија Трамп преку Твитер и се заблагодари на Челси и напиша оти е многу важно сите да ги поддржат децата да бидат свои.
Ова уследи откако Челси застана во одбара на 11-годишниот Барон Трамп, кој беше нападнат од еден конзервативен вебсајт, кој го критикуваше Барон поради неформалната облека која ја носел при враќањето од летниот одмор.

-Крајно време е медиумите да го остават Барон Трамп во мир и да го пуштат да има приватно детство какво што заслужува, напиша Челси.
Барон носеше куси панталони, маичка и мокасини без чорапи која во неделата допатува во Белата куќа од семејната куќа во Њу Џерси.Меланија Трамп преку Твитер и се заблагодари на Челси и напиша оти е многу важно сите да ги поддржат децата да бидат свои.
Ова уследи откак

Пронајдете не на следниве мрежи: