Адвокат и се обрати на Тијана по нејзините изјави дека ништо не добила од тука: Седи во Србија, не плукај по Македонија

,Па добро, седи у Србија!

“Само ” бесплатно школување и музичка академија ти даде Македонија!

Адвокат и се обрати на Тијана по нејзините изјави дека ништо не добила од тука: Седи во Србија, не плукај по Македонија

Не плукај на земјата од каде доаѓаш.
Многу поголеми уметници од тебе (дали си уметник е големо прашање) дала оваа земја.

И тие живеат во странство па не лаат како тебе за Македонија.

А утре, оп, по потреба на партиски митинг а? Што бараш? Кеш?

Ај ..“дама“ е , да не пишувам што мислам…., напиша скопскиот адвокат Саша Дуковски за изјавата на Тодевска Дапчевиќ.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.