Ацт Македонија секој вторник со хуманитарна акција пред Спомен куќата на Мајка Тереза

Ацт Македонија организира хуманитарна акција секој вторник пред Спомен куќата на Мајка Тереза со почеток од 18 и 30ч. Целта на оваа организација е собирање средства, обезбедувајќи им храна, облека, училишен прибор и сл. на лица кои што немаат никакви примања и им е најпотребно за опстанок.

Ова е вистинското име на Теја Дора! Пејачката има 32 години и еве што пишува на нејзината лична карта (фото)
Претставничката на Србија на „Песна на Евровизија“ Теја Дора е пејачка, пијанистка, композиторка, текстописец и музички продуцент.Таа е првиот изведувач од Србија кој имал повеќе од три милиони слушатели на платформата Spotify.Победничката на „Песна на …
Бојмацалиев: Внатрешна контрола истражува зошто граѓаните не можат да ги подигнат готовите пасоши
Во изјава за Сител Телевизија, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше запрашан зошто граѓаните не можат да ги подигнат своите готови патни исправи, на што тој рече дека за …

– Како дел од тимот на Ацт Македонија можете да ме контактирате мене како волонтер Билјана Јаневска ( https://www.facebook.com/BiljanaJanevskasecretary ) или пак да се обратите на официјалната страна на Ацт Македонија. да им помогнеме на оние граѓани на кои им е неопходно да добијат барем еден оброк во денот, вели Билјана Јаневска.

Ацт Македонија секој вторник со хуманитарна акција пред Спомен куќата на Мајка Тереза

Секој оној кој што сака може да се приклучи како волонтер и е повеќе од добредојден во Ацт Македонија.

-Јас сум волонтер од минатата година и ми е драго што можам да бидам нечија светлина на крајот од тунелот, вели Јаневска која што е инаку поранешна мисица, вработена во Јавното Претпријатие Депонија Дрисла, м-р по Управување со отпад и од неодамна партиска функционерка.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.