АDRENOCHROME – “СУПЕР-ДРОГАТА” НА ЕЛИТАТА?

  • ДАЛИ ВООПШТО ПОСТОИ АДРЕНОХРОМOТ?

Да. Исто како што рекол Хаксли, адренохромот е соединение формирано со оксидација на адреналинот. Неговата главна медицинска употреба е да ја забави загубата на крвта преку промовирање на згрутчувањето на отворените рани. Достапно е за купување преку Интернет од страна на истражувачите, при што повеќето продавници наведуваат дека неговиот извор е синтетички, а неговата употреба е инхибиција на COMT (што деактивира одредени невротрансмитери) и синтеза на простагландини (масти вклучени со згрутчување на крвта).

На прашањето за коментар, одделенијата за неврофармакологија и универзитетот во Оукленд рекле дека не е на нивниот радар.

Има одлично име и некои медицински намени, но воопшто и не е многу возбудливо соединение. Извинете!

ДАЛИ ПОСТОИ ХАЛУЦИНОГЕН ЛЕК НАРЕЧЕН АДРЕНОХРОМ?

1531721470012

Во својата книга Legal Highs во 1973 година, Адам Готлиб го опиша адренохромот како „физички стимулирачки“ и предизвикува „чувство на благосостојба, мало намалување на процесите на размислување“. Не е познато дали тој некогаш ја земал дрогата или дали ова се темели само на слух. Правните издигнувања исто така содржеле записи на мацина трева (catnip) и гуарана, така што статусот за „High“ e сепак мал.

Повеќето извештаи за аденонохромот низ литературата звучат многу како DMT – можно е Beatniks само да го додале  на DMT ладното име „adrenochrome“ и вистинското соединение да се фатило во мешавината.

ЗОШТО ЛУЃЕТО ЗБОРУВААТ ЗА ОВА БАШ СЕГА?

Адренохромот е популарна тема во круговите на заговор: тоа е лек на холивудската елита, зависно е, тоа се собрани екстракти од измачуваните деца во сатанските ритуали, сметаат тие. Тековната теорија на теоријата е дека огромна количина на познати личности заболеле со „Ковид-19“ поради расипана серија на адренохром.

Повеќето познати личности класифицирани како „либерална холивудска елита“ се американските или британските две држави кои се обидуваат да управуваат со појавата на „Ковид-19“, па не е зачудувачки што многумина се заразиле со вирусот.

Собирањето на адренохромот, според заговорот, се врши со: пиење крв, операција на срцето или со собирање на мозочнота пареа. Надбубрежните жлезди се наоѓаат над бубрезите, така што веројатно тоа е местото каде што навистина сакате да погледнете. Познато е исто така дека во надбрубежните жлезди се лачи и стравот.

ЗОШТО НЕКОЈ ВЕРУВА ДЕКА ДЕЦАТА СЕ ИЗМАЧУВАНИ ЗА ДА СОБЕРАТ АДРЕНОХРОМ?

Вината мора да се слее на Хантер С Томпсон. Во “Fear and Loathing in Las Vegas” , ликот на д-р Гонзо вели: “There’s only one source for this stuff… the adrenaline glands from a living human body. It’s no good if you get it out of a corpse.”

„Има само еден извор за оваа ствар… надбубрежните жлезди од живо човечко тело. Не е добро ако го извадите од леш“.

Бидејќи целата филмска холивудска индустрија е под контрола на јудео-талмудската односно ционската елита воопшто мене лично не би ме чудело и да е навистина така. Повеќе од очигледно е дека меѓу врвната елита која ги држи конците на копнтрола се практично дел од култот на сенките во кои се присустни по секоја логика и крвни жртви.

Вие исто така би можеле да тврдите дека овој заговор е необично сличен на заплетот на филмот Monsters Inc., и можеби тоа е дел од културното потекло што ја прави оваа теорија релевантна.

Дали адренохромот има никаква врска со Ковид-19?

Не

Дали сите главни mainstream медиуми, не лажат нас за ова?

Исто така не.

Извор: Свароги

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.